Letní škola urbanismu

Zajímá tě fungování života ve městě? Chceš se o proměnách potřeb měst a jejich vlivu na ně dozvědět víc nebo chceš poznat lidi, kterým na tom, jak se nám v nich žije, taky záleží? Jestli ano, přihlaš se na Letní škola urbanismu od 2. do 6. 8., kde si tohle všechno ukážeme na příkladu Ústí nad Labem!

Proč se letos koná letní škola v Ústí nad Labem? Město i region prochází transformací, která je již viditelná. Umožňuje tedy sledovat děje, které proměňují města, v přímém přenosu. Této příležitosti je záhodno využít!

Program

V úterý začínáme na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně, kde se seznámíme mezi sebou i s městem. Večer půjdeme na procházku.

Ve středu navštívíme knihovnu a v Hraničáři budeme diskutovat o výzvách bydlení. V Ústí se dle článku Stanislava Bilera zdražilo bydlení za poslední rok o 57%. Jak je to možné a co to pro Ústí znamená v souvislosti s plánovanou rychlodráhou? Jak je možné takovou situaci řešit?

Fotka z Hranicare
Jezero Milada

Ve čtvrtek budeme trávit u jezera Milada, které bývalo uhelným dolem. Co taková proměna znamená pro obce v okolí Milady? Některé z nich hledají odpověď ve spolupráci s Ateliérem Tečka jako např. Roudníky

Večer se podíváme do „Krásňáku“ - místní komunitní zahrady, která stojí za renovací Corsa

V pátek si vyzkoušíme, jaké to je být zastupitelem a o něčem rozhodovat.

Sobota je věnovaná multietnicitě ve městech.

Tak se přihlaš a přijeď:


Pořadatelem akce je zapsaný spolek Centrum politických studií (IČO 22844822). Letní škola je učena studentům a pořádána s podporou Univerzity Karlovy a za finančního přispění Nadace české architektury, statutárního města Ústí nad Labem a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Velké poděkování patří sálu Hraničář.

BLÍŽÍCÍ SE UDÁLOSTI
DALŠÍ UDÁLOSTI >