PROJEKTY

MOWTO

MORAVSKÝ MODEL WTO

Projekt simuluje zasedání ministerské konference Světové obchodní organizace. Účastníci v rolích ministrů členských států projednávají reálná témata z jednání WTO, díky čemuž se seznamují se současnými pravidly globálního obchodování.

V rámci samotné ministerské konference si účastníci, v rolích ministrů členských států WTO, vyzkouší mnohaúrovňové vyjednávání na platformách vyjednávacích těles i jednotlivých uskupení a aliancí. Celkem 50 zastoupených států, poskytujících reprezentativní vzorek současného mezinárodního systému i ekonomických přístupů, pomůže účastníkům seznámit se formou simulace s ekonomickým vyjednáváním a světovou politikou.

Akce se bude konat v Ostravě od pondělí 27. 6. do středy 29. 6. 2022

Registrovat se můžete přes Google Forms zde 🔗

Body agendy pro jednání ministerské konference jsou následující:

  1. 1. Dekarbonizace dopravy

  2. 2. Subvence v zemědělství

  3. 3. Přístup ke zdravotnickému materiálu

VEDENÍ PROJEKTU

OLDŘICH HORÁK
PROGRAMOVÝ ŘEDITEL

Jsem studentem Politologie na na filozofické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Mezi mé koníčky patří kromě všemožných aktivit ve spolku také politika, airsoft a videohry. Ve spolku se účastním téměř všech simulací, přičemž k organizaci jsem se dostal poprvé u prvního ročníku MOWTO. Od té doby se ve vedení projektu pohybuji a snažím se z MOWTO udělat významný model na který se budou účastníci každý rok vracet.

KLÁRA ŠTĚPÁNKOVÁ
ADMINISTRATIVNÍ ŘEDITELKA

Su z Brna, kde budu za rok maturovat na Biskupském gymnáziu a do té doby bych ráda zjistila co dál. Simulace jsem objevila před rokem a půl a díky nim jsem se dostala i k MOWTO. Mám ráda tanec, hraní (a prohrávání) stolního fotbálku a jsem výjimečně dobrá ve ztrácení se na neznámých místech a polévání se kávou nebo čajem alespoň dvakrát denně.

DENIS HRADIL
GENERÁLNÍ ŘEDITEL

Ahoj, jsem Denis a jsem z Ostravy. U MOWTO jsem vlastně od zrození projektu (takže to už budou 3 roky). Pokud by vám vadilo dojíždění do Ostravy, tak to si stěžujte přímo u mě (byl to tak trochu můj požadavek). Ačkoli momentálně studuji v Praze a o mezinárodním obchodu nemám zas takový přehled, tak jsem byl jmenován generálním ředitelem projektu. Ale nebojte, zkušenosti z pořádání projektů mám bohaté, tak se nebojte a přijeďte za námi do Ostravy.

BLÍŽÍCÍ SE UDÁLOSTI
DALŠÍ UDÁLOSTI >